Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

KSF: dyskusja o książce | Daleka droga do małej, gniewnej planety

5 lipca @ 18:00 - 20:00

Zapraszamy na kolejną edycję naszego książkowego klubu dyskusyjnego – tym razem porozmawiamy o „Dalekiej drodze do małej, gniewnej planety” Becky Chambers.
Kiedy Melisa Harper dołącza do załogi starzejącego się „Wędrowca”, nie spodziewa się wiele. Połatany statek, który okres świetności ma już za sobą, daje jej wszystko, czego mogłaby zapragnąć: małe, spokojne miejsce, które przez jakiś czas może nazywać domem, przygodę w odległych zakątkach galaktyki oraz możliwość ucieczki od niespokojnej przeszłości.
Lecz „Wędrowiec” daje Melisie coś, czego się nie spodziewała. Jego załoga to mieszanina ras i osobowości, poczynając od Sissix, przyjaznej gadziej pilotki, a kończąc na Kizzy i Jenksie, wciąż kłócących się inżynierach, dzięki którym statek jest na chodzie. Życie na pokładzie statku jest chaotyczne, lecz mniej więcej spokojne – dokładnie takie, jakiego pragnie Melisa.
Do czasu, kiedy załoga otrzymuje wymarzoną pracę: okazję zbudowania tunelu czasoprzestrzennego prowadzącego do odległej planety. Jej członkowie zarobią dość pieniędzy, by przez kilka lat wygodnie żyć… jeśli przetrwają długą podróż przez rozdzieraną wojną przestrzeń międzygwiezdną, nie zagrażając przy okazji kruchym sojuszom, dzięki którym w galaktyce panuje spokój.
Widzimy się w środę 5 lipca o 18:00 w kawiarni RETRO przy ul. Miodowej 23 oraz na naszym Discordzie: https://discord.gg/6zg6GgPvKp.
Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych fanowską działalnością w Krakowie i planami Krakowskiej Sieci Fantastyki 🙂
Chętnych zapraszamy też do dołączenia do naszego stowarzyszenia: https://ksf.org.pl/dolacz-do-ksf/

Szczegóły

Data:
5 lipca
Godzina:
18:00 - 20:00
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/1acVyWSZl

Organizator

Krakowska Sieć Fantastyki

Miejsce wydarzenia

RETRO
ul. Miodowa 23
Kraków, Małopolskie 31-055 Poland
+ Google Map