„Tęczowe i fantastyczne: antologia queerowej fantastyki”

Różnorodność fantastycznych światów i różnorodność ludzkich tożsamości doskonale do siebie pasują. Fantastyka w naszym kraju rzadko jednak sięga po motywy związane z LGBTQ+ – takie jak homoseksualność, biseksualność i panseksualność; aseksualność i aromantyczność; niebinarność i transpłciowość; interpłciowość; relacje niemonogamiczne i formy społeczne inne niż tzw. tradycyjny model rodziny. Właśnie takie wątki pojawiły się w tekstach i pracach graficznych tworzących naszą najnowszą antologię.

Zbiór składa się z czterdziestu czterech tekstów prezentujących różnorodne konwencje fantastyczne. Wśród nich znalazły się opowiadania m.in. Krystyny Chodorowskiej, Anny Łagan, Michała Ochnika, Anny Szumacher, Olgi Niziołek, Aleksandry Klęczar, Agnieszki Żak i Joanny Krystyny Radosz. Opowiadaniom towarzyszy czterdzieści grafik i ilustracji.

Do ściągnięcia znajdują się:

  • wersja w pdf – format dostosowany do urządzeń mobilnych, z grafikami w kolorze
  • wersje w epub i mobi – na czytniki ebooków, z czarno-białymi grafikami
  • album z grafikami – uzupełnienie formatów mobilnych, grafiki w kolorze

POBIERZ:

[ pdf ] [ epub ] [ mobi ] [ album z grafikami w pdf ] „Tęczowe i fantastyczne: antologia queerowej fantastyki”, 833 strony, wydanie I · ISBN: 978-83-952838-3-3 · Kraków 2020