Spotkanie z twórcą | Marcin Ropka – między grą a produktem

Zapraszamy na pierwsze z serii spotkań z twórcami!

W najbliższy wtorek gościem Krakowskiej Sieci Fantastyki będzie Marcin Ropka – socjolog i twórca gier planszowych.

Na co zwracać uwagę przy tworzeniu gier planszowych w kontekście wymagań rynkowych AD 2019? Jak zmienił się rynek w ciągu ostatnich kilku lat? Czego oczekują gracze i na czym powinni skupić się autorzy gier planszowych?

***

Widzimy się we wtorek, 22 października, o 18:00 w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida na os. Złotego Wieku 14.

***

Marcin Ropka – socjolog, pasjonat i miłośnik gier planszowych. Gracz z natury i profesji. Od roku 2014 zawodowo związany z branżą gier planszowych, najpierw jako przedstawiciel handlowy w firmie Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp.z o.o. – Podłęże (Kraków), a następnie Portal Games Sp. z o.o. (Gliwice). Od roku 2017 zajmował się projektowaniem i produkcją gier planszowych w wydawnictwie Games Factory Sp. z o.o. (Kraków), gdzie z powodzeniem poprowadził dwie duże kampanie na platformach crowdfundingowych (kickstarter.com i zagramw.to). Obecnie zatrudniony jest na stanowisku przedstawiciela handlowego w sektorze gier w krakowskiej firmie Ateneum, która jest liderem w dystrybucji książek, zabawek i gier planszowych na rynek polski.

Trener Laboratorium Gier (cykliczne spotkania boardgame devu organizowane przez wydawnictwo Rebel), organizator gier miejskich i gier integracyjnych, aktywista miejski i autor gier planszowych (m.in. Artefakty Obcych). Współtwórca Grupy MV (wraz z Violą Kijowską), inicjatywy związanej z promowaniem gier planszowych na różnych płaszczyznach marketingowych i społecznych. Wydawca gry planszowej Port Gdańsk – dedykowanej najstarszemu i największemu polskiemu portowi. Recenzent gier, tester prototypów rodzimych autorów, które mają szansę zostać wydane w naszym kraju. Projektant gier planszowych, prelegent na wielu krajowych konwentach poświęconych rynkowi gier planszowych i projektowaniu.