XXV Pionek

XXV PionekW dniach 12-13 grudnia odbędzie się XXV Pionek! Jak zwykle czekać będzie na graczy cała masa gier, mnóstwo atrakcji i pozytywnej energii!

Pionek to najstarsza w Polsce impreza poświęcona grom planszowym. Chociaż żyjemy w czasach gier komputerowych, to gry planszowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, a imprezy podobne do Pionka przyciągają coraz większe tłumy. Poprzednią, czerwcową edycję Pionka odwiedziło w ciągu dwóch dni nieco ponad 1000 osób. Z tego powodu tym razem impreza przenosi się do nowej, 3 razy większej lokalizacji – hali MOSiR w Zabrzu, przy ulicy Matejki 6.

Do dyspozycji graczy będzie ponad 400 gier – od tych imprezowych, aż po strategiczne. Podczas ostatniej edycji największą popularnością cieszyły się m.in. uznane na świecie, a stworzone w Polsce gry takie jak Kolejka, Wiedźmin czy Osadnicy: Narodziny Imperium. Podczas zbliżającej się edycji – oprócz popularnych i lubianych tytułów – na graczy czekać będzie możliwość wypróbowania nowości czołowych polskich wydawców, takich jak np. Egmont, Portal Games, Granna, Phalanx Games, Rebel i wielu innych.

W czasie Pionka zaplanowano także liczne konkursy z nagrodami, w których będą mogli wziąć udział zarówno fani planszówek, jak i osoby, które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym hobby. Odbędzie się także finał I Mistrzostw Polski w grze Neuroshima Hex.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich – wstęp to zaledwie 5 zł, a osoby, które nie miały wcześniej styczności z nowoczesnymi grami planszowymi, nie mają się czego obawiać, bo zasady chętnie wytłumaczą im animatorzy w pomarańczowych koszulkach. Podczas imprezy będzie także możliwość zakupienia używanych gier, jak i nowych egzemplarzy na stoiskach wydawców.

Wkrótce na stronie Pionka www.pionek.org pojawią się szczegółowe informacje o nowościach i atrakcjach. Tymczasem już teraz warto rezerwować sobie termin w kalendarzu i zapraszać znajomych!

Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki jest współorganizatorem festiwalu.